Zespół Szkół w Makowie Podhalańskim

Babeczki - małe smakowite cudeńka... #LaboratoriaPrzyszłości

Odważyliśmy się tym razem przygotować kruche babeczki. Jest to nie lada wyczyn, by ciasto rozpływało się w ustach. By zachować właściwe proporcje, uczniowie starannie odmierzali, odważali i mieszali odpowiednie składniki, Szybka akcja z zagniataniem, a potem już tylko wyklejanie foremek babeczkowych i oczekiwanie na upieczenie. Radości było wiele, gdy pierwsza tura się upiekła. Uczniowie nie zdążyli napełnić babeczek kremem, gdyż wcześniej skonsumowali ze smakiem całą porcję. Dopiero kolejne doczekały się uzupełnienia kremem i dekorowania. Teraz cieszyły nie tylko podniebienia, ale i oczy.

Zajęcia prowadzone są w pracowni kulinarnej wyposażonej w sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci